Základní škola pro žáky se specifickými poruchami učení
a Mateřská škola logopedická Schola Viva, o.p.s.

Úvod  >  Žáci a rodiče  >  Akce  >  

Dysolympiáda „SPOLU 2012“ Ostrava 1. - 2. 10. 2012


V letošním roce se pořadatelem tradiční podzimní dysolympiády stala ZŠ v Ostravě-Hrabůvce, se kterou na podobných akcích již několik let spolupracujeme. Byli jsme proto vyzváni, abychom se s družstvy naší školy této soutěže v Ostravě zúčastnili. Bylo vybráno celkem 7 žáků ve dvou kategoriích. Jednalo se o žáky 4., 5., 6. a 7.třídy.

V pondělí 1. 10. jsme vyrazili do Ostravy. Tam nás čekalo příjemné ubytování ve středisku volného času Dona Bosco, jejich krásná sportoviště a dobrá kuchyně. Hned dopoledne byly po slavnostním zahájení na programu atletické soutěže, odpoledne pak plavání, možnost vyzkoušet lezeckou stěnu a nakonec golf. Večerní pizza nás zastihla unavené, ale veselé a spokojené.

V úterý dopoledne jsme se přesunuli do nedalekého městského parku, kde jsme absolvovali poměrně náročný orientační běh s vědomostními úkoly a závěrečným luštěním šifer. Ty daly závodníkům opravdu zabrat! A pak už přišlo dlouho očekávané vyhlášení výsledků. Jak jsme obstáli? Neudělali jsme si v konkurenci škol z Prahy, Olomouce a Ostravy ostudu? Podívejte se na fotografie.


A tito žáci nás reprezentovali:Libor Bín
Julie Reissausová
Matěj Chrudina
Petr Hloušek
Filip Vařeka
Hana Stuchlíková
Anna Maixnerová

 

 

Fotky z akce najdete ve fotogalerii.


Zpět